Weboldal keresőoptimalizálás elvégzéséhez Search Console hozzáférés szükséges. Innen látom a korábbi eredményeket, hogy honnan indulunk el. Ez egy fontos kiindulópont. Itt végignézem, milyen keresőszavakra jött fel a honlapod, és milyen helyezést ért el.
Ezután elvégzem a weboldal ellenőrzést. Ezt egy korábbi cikkemben már leírtam. Ezt részletesen leírom Neked, hogy lásd, miket kell javítani. Ez lehet technikai, vagy tartalmi hiba is. Sőt, wordpress oldal esetén el is végzem helyetted!
Kijavítom a feltárt hibákat, korrigálom a hiányosságokat. Így a honlapod előrébb fog jönni a keresőben az általad fontosnak tartott kulcsszóra.
De nézzük kicsit konkrétabban a weboldal keresőoptimalizálás feladatait:
- megkeresem és feltárom azokat a hibákat, melyek eddig hátráltatták a sikeredet
- kapsz egy nagyon részletes listát arról, miket kell lépésről lépésre kijavítani (akár webfejlesztőnek, akár Neked, vagy wordpress esetén én is megcsinálom)
- kattintható elérhetőség (telefonszám, e-mail)
- SEO technikai beállítások
- stratégia átnézése, kialakítása
- kategóriáidat, címkéidet átnézem, javítom
- blogcikkeidet átnézem, javítom
- stratégia kialakítása az elérendő célhoz
- további kulcsszavak kutatása, melyekkel eredményt érhetsz el
- olyan kulcsszavakat kapsz, amikkel a leggyorsabban eredményt érhetsz el
- olyan kulcsszavakat is kapsz, amelyek havi több száz keresést jelentenek
- tippeket kapsz, milyen témában és milyen kulcsszóra írj cikkeket
- megtanítom, hogyan tudsz a kulcsszóra SEO barát cikket írni
- elmondom, mire figyelj a cikkeknél alkalmazott képek esetén
- stratégia alapján kialakított belső linkek használata
- Search Console figyelemmel kísérése, hogyan változik a helyezésed
- havi jelentés a változásról
Ezek között vannak egyszeri, és havi keresőoptimalizálás során elvégzendő feladatok is.
Egyszeri, vagy folyamatos weboldal keresőoptimalizálás?
Az egyszeri weboldal keresőoptimalizálással is lehet szép eredményeket elérni, ahogy a fenti kép is mutatja. Azonban a nagyobb siker mindenképp a havi folyamatos munkával érkezik.
Úgy tud egy honlap fejlődni, ha mindig újabb és újabb releváns tartalmak kerülnek rá. Méghozzá olyan tartalmakat kell szolgáltatni, ami iránt van érdeklődés. Ezeket a cikkeket pedig mindenképp a seo szövegírás lépéseit betartva kell megírni.
Arra azonban érdemes figyelni, hogy a havi keresőoptimalizálás sem tartalmazza a cikkek megírását. Azt Neked kell megírnod a kapott kulcsszavak és instrukciók alapján.
Mennyibe kerül a weboldal keresőoptimalizálás?
Az egyszeri weboldal keresőoptimalizálás díja mindig magasabb, mivel itt kerül sor az évek óta felhalmozott sok hiba feltárására, valamint a stratégia kialakítására.
Ezután már „csak” a havi keresőoptimalizálás során a stratégia betartása, a folyamatos kulcsszókutatás, keresőbarát cikkek címének megtalálása, helyes publikálása a feladat. Ide tartozik még a havi jelentés a fejlődésről is. Ennek viszonylag alacsonyabb díja van, mint az egyszeri keresőoptimalizálásnak.
Konkrét árakat az adott honlap ismeretében tudok mondani, mivel más egy szolgáltató honlapja, és megint más egy több száz, esetleg több ezer termékes webáruház. Nagyságrendileg az egyszeri keresőoptimalizálás 99.990 Ft-tól akár 299.990 Ft is lehet. A havi díjas keresőoptimalizálás azonban 69.900 Ft-tól 149.990 Ft-ig.
Neked melyik szolgáltatásra van szükséged? Vagy kezdjük előbb a weboldalad ellenőrzésével? 🙂
Ha van olyan ismerősöd, akinek szívesen ajánlanád a cikket, oszd meg bátran! Köszönöm.
Nézz szét a többi cikkem között is!